400₺ VE ÜZERİ HER ALIŞVERİŞİNİZE KARGO ÜCRETSİZ

400₺ VE ÜZERİ HER ALIŞVERİŞİNİZE KARGO ÜCRETSİZ

Sepet

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Şölen Mağazacılık Ön Bilgilendirme Formu

 

  1. Mağazamıza ait kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 

  1. Satıcı ve İletişim Bilgileri

SATICI   

Unvan:

MERSİS numarası:

Adresi:

Telefon:

E-posta:

 

  1. Gönderiler,  SATICI’nın anlaşmalı olduğu gönderim şirketi aracılığı ile, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile ALICI’nın yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak internet sitesindeki ön bilgiler kısmında belirtilen süre zarfında, ALICI’nın siparişte belirtilen teslimat adresine gerçekleştirilecektir. Bu süre içinde ürünün ALICI’ya teslim edilememesi durumunda, ALICI’nın sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.
  2. Gönderinin teslim anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir.

 

  1. (i) Alıcı tarafından, satın alınan ürünün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise Satıcı’nın ürünü teslim etme yükümlülüğü sona erecektir.

 

(ii) Ürün teslim edildikten sonra Alıcı’nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız bir şekilde kullanıldığı tespit edilir ve satın alınan ürün ile ilgili ilgili banka tarafından Satıcı’ya ürün bedeli ödenmesi ise bu durumda eğer ürün teslim edilmemiş ise Satıcı’nın ürünü teslim etme yükümlülüğü sona erer, eğer ürün teslim edilmiş ise bu durumda Alıcı sözleşmeye konu ürünü(leri) 3 gün içerisinde nakliye gideri de kendisine ait olacak şekilde Satıcı’ya iade etmek zorundadır.

 

  1. Cayma Hakkı

 

4.1. Alıcı, sözleşme konusu malı teslim almadan önce muayene edecek, kırık, ezik, ambalajı yırtık vb. hasarlı, ayıplı malı teslim almayacaktır. Teslim alınan malın hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.

 

4.2. Alıcı, malı teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde gerekçe göstermeksizin ürünü reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

 

Satıcı, cayma bildirimi ile birlikte malın, faturasının ve iade formunun kendisine ulaşmasından itibaren nakit ödemelerde, 14 gün içerisinde toplam bedeli Alıcı’ya iade edecektir.

 

ALICI ürünü taksitle aldıysa, bankası da tüketiciye bedelin geri ödemesini aynı şekilde o sayıda taksitle yapmaktadır. SATICI, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra; banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda ise konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılacaktır.

 

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, banka ile yapmış olduğu ayrı bir sözleşme gereği olarak ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI bir iade söz konusu olduğunda ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapmayacaktır. Kredi kartına iadelerde ise: SATICI’nın, bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra banka tarafından karta iade gerçekleştirilecektir. ALICI, SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasına ilişkin ortalama sürecin 2 ile 3 haftayı bulabileceğini, bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI’nın hesaplarına yansıması halinde tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI olası gecikmeler için SATICI’yı sorumlu tutamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 

4.3. Cayma bildirimi SATICI’nın Mahmutbey Mahallesi Taşocağı Yolu Caddesi Şölen Residence Apt. N:19/7A Bağcılar, İstanbul adresindeki mağazasına veya ……@solenboutique.com e-posta adresine yapılacaktır.

 

4.4. Kişiye veya Alıcı’ya teslim edilen ürünün faturası, iade formu, iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak Satıcı’ya teslim edilecektir. Cayma hakkı kullanılacak mal kullanılmamış olmalıdır.

 

4.5. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği olarak, aşağıda belirtilen durumlarda cayma hakkı kullanılamaz ve iade talep edilemez.

 

  1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı/sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler,

 

  1. Alıcının özel istekleri veya onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler (üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye/kişisel ihtiyaçlara özel hale getirilenler, talep üzerine oluşturulan ürünler, solenboutique.comsitesinde sunulan seçenekler dışında özelleştirilen, alıcı talebine istinaden üretilen, alıcının siparişine istinaden yurt içinden veya dışından ithal/temin edilen özel ürünler dahil olmak üzere)

 

  1. Hediye çeki dahil olmak üzere elektronik ortamda anında ifa edilen tüm hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen her türlü gayri maddi mallar,

 

ç)  Genel olarak ilgili mevzuat uyarınca mesafeli satış kapsamı dışında kabul edilen diğer mal-hizmetler ile alıcının ticari/mesleki amaçla satın alma yaptığı hallerde,

 

Şüpheye mahal vermemek üzere, ürünler üzerinde olağan kullanım dışında sayılabilecek bozulma, lekelenme, çizilme, zedelenme hallerinde Alıcı ürüne verdiği zarardan sorumlu olacaktır, cayma hakkını kullanamayacaktır.

 

4.6. Mal ve/veya ambalajın hasarlı olarak Alıcı’ya teslimi halinde ürün Satıcı tarafından kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 

Alıcı’nın kusuru nedeniyle üründe ve/veya malın değerinde azalma olur ise ve iade imkansız hale gelirse Alıcı, Satıcı’nın zararını kusuru oranında tazmin ile yükümlüdür.

 

  1. Uyuşmazlıkların Mahkemesi

 

Mesafeli Satış Sözleşmesinden çıkabilecek ihtilaflarda; her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar ALICI veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemesi yetkilidir.

 

 

 

 

Haber Bültenimize Üye Olun

Şölen Boutique bültenine üye olun, yeni ürünleri ve fırsatları kaçırmayın.